Ocazii, chilipiruri

skipper

RYA Instructor
M-am gandit ca n-ar strica un topic unde sa postam cand gasim pe undeva, fie pe net, fie in lumea reala, vreo ocazie deosebita sau vreun chilipir de interes general care, fiind de folos la/pe barca ar putea tenta vreun forumist.

Iata una care mi se pare din ciclul: oameni care nu stiu ce vand.

M-am gandit ca n-ar strica un topic unde sa postam cand gasim pe undeva, fie pe net, fie in lumea reala, vreo ocazie deosebita sau vreun chilipir de interes general care, fiind de folos la/pe barca ar putea tenta vreun forumist.

Iata una care mi se pare din ciclul: oameni care nu stiu ce vand.

Mulţumesc de pont; adjudecat de subsemnatul.

De mult n-am mai vazut asa gps ieftin!:rock:
Felicitari, rainbowrider!!!

Merci. Va trebui să îi fac rost de alt cablu de alimentare şi date, întrucât cel al lui a fost distrus de o improvizaţie al unui fost posesor care nu ştia destinaţia sa reală. Merci încă o dată de pont, chiar voiam să cumpăr aşa ceva.

Motor Faryman

Pt toti cei care se gandesc la marinizari de motoare, iata o okazie la nemtzile!
Si cate mai sant pt cine le cauta! Intr-o Dacia break incap vreo trei motoare, asta gesheft!

Scutiti-l careva pe romanul asta de cheltuiala cu transportul! Scula e f utila si poate mai lasa si omul la pret!

La ebay nu se lasa ci se adauga totdeauna la pret.Si intr-o tara civilizata cum e anglia sau germania daca ai licitat la vrajeala proprietarul obiectului te poate da in judecata si-ti poate cere 20-30 la suta din pretul afisat.

La ebay nu se lasa ci se adauga totdeauna la pret...

1. Putina atentie: omul are vanzare Buit it now sau Make offer. Iar oferta pe care i-o face cumparatorul este intotdeauna mai mica decat BIN, uneori mult mai mica.
2. Cata vreme nu are ofertanti, poate retrage obiectul de la vanzare, sa zicem in urma unui mesaj privat de genul: Vecine, pt 200 ti-l iau din curte diseara!
3. Conditiile de vanzare/cumparare de la ebay difera de legislatiile nationale asa ca e plin ebayul de tepari si neseriosi (tocmai am castigat o disputa legala cu unul dintr-o natiune civilizata si a fost nevoit sa-mi returneze 800 EUR)

Toate bune, Peter, dar "Ausztráliára" suna a continent indepartat :)
Multi de aici ar sari sa-si faca din epave, barca vietii lor, insa e mai dificil cu adusul aici.

Totusi poate ar fi Svejk interesat de un upgrade :), ca tot locuieste in vecinatate . EU nu mai stiu ce barca are el, insa tot yachtman-ul viseaza la ceva mai mare decat are .

Solpet face referire la ambarcatiuni avariate in urma uraganului subliniind oportunitatea unei mici "afaceri". Daca as fi avut barca acolo, mi-as dori s-o vad inapoi pe apa, cum a fost inainte, nu s-o vind in pierdere.

Back
Sus