SailingTours

Foarte frumos si binevenit filmul.Avem nevoie de cat mai multe astfel de filme, sa intelegemsi noi ,o data pentru totdeauna ce inseamna turism nautic, si poate doar atunci vom putea sa discernem intre "eternul litoral pontic" si LUME, sau poate o sa invatam sa PRETINDEM, pentru ca numai asa cu o constiinta bine formata vom putea schimba ceva si la noi. Am stat o noapte cu yahctul intr-o asa zisa marina la Tulcea . Pontonul era o scandura ce se bataia pe un butoi de tabla.Peste noapte curtea cu garduri de lagar a fost inchisa cu lacate NU EXISTA TOALETA ! si o haita de caini rai maidanezi circulau printre trailerele si masinile parcate. Am predat un telefon mobil paznicului pentru a se incarca peste noapte si dimineata mi l-a inapoiat descarcat spunind ca a uitat.Pt aceste servicii am platit cu factura 150 lei.Firma este mare si binecunoscuta in zona.Ce sa va mai spun?

Mosii mei de la Ghiol, au facut un circuit al Dobrogei cu plecare de la Agigea pe canal,Cernavoda, iesire in Dunare, Sulina si costier pe mare pana in Tomis. Doua saptamani de vis cu dormit pe barci si in corturi,pescuit,familii,copii si tot tacamul.A fost de vis numai din ce am vazut in poze (eu nu aveam barca gata si normal plecam in voiaj) ,si-mi venea sa ma iau la palme,dar asta e si se poate reedita povestea si de noi care pot.Ce spuneti, ptr 2010, sa avem timp sa ne pregatim?
Normal cu participarea Yacht Club Corsarul!
Astept pareri!:skip:

Back
Sus