Carciumi recomandate in localitatea X

Chiar nu stim nimic de genul asta??
Ma indoiesc.

Incep eu:
Timisoara: recomand cu caldura "Camelot" (langa campus) si "DAF Giroc" (langa Timisoara)
Cluj: Casa Vikingilor (in campus)
Iasi: Casa Vanatorilor (in Copou)

Eeeeee, ce spuneti ??
 

Pai in Mangalia nu prea ai multe optiuni insa:
- Puiu's (cazemata din fata spitalului). O mentionez aici pentru un vin al casei spectaculos (adus de la Sarica Niculitel) si pentru stavrizii/ceatalul "ca la mama acasa"
- Taverna Piratilor :cool:
- Casa Rosemarie

Continuam?

Arieseni: La mama Uta
Turda: Castelul Printul Vanator
Satu Mare: Sancho
Cluj: Roata
Constanta: La Scoica
 
Buc-Hanul Voievozilor-cei mai buni lautari, la papa nu sar din normal
Buc- Four Sesons-restaurant libanez cu interios si atmosfera foarte eleganta, pe langa piata Galati
Buc-La Berbecu-carnaciori si pastrama
Buc- La Vulturu- Ciolan de porc
Bv-Quatro Amicii-o pitza foarte buna
Tg. Mures- Pensiunea Koronka din Corunca- se mananca bine iar interiorul este foarte elegant. Incercati acolo vita cu sos vanatoresc si mai fac aia acolo o tacanita din niste ciuperci galbne de padure miunata. Iar in 2008 aveau un oporto de mare angajament la pret rezonabil.
Ludus- La Bologa- Acolo se mananca cele mai bune coaste de porc la gratar cu cele mai bune sosuri. Dupa un an am reusit sa fac rost de reteta pentru sosuri, dar nu mi-a iesit niciodata ca acolo. Daca aveti drum in zona trebuie sa va opriti
Botosani- Popasul Cocarani- pui la rotisor foarte buni- singura problema e ca in spate au crescatoria de pui si cateodata miroase
Neptun- Cafe Efendi- pentru cine gusta stilul-cel mai putin chicios interior oriental
Giurgiu-restaurantul din port-un platou de peste foarte bun si ciorba la fel
 
Braila - pe mal papa bun pe vasul "Risk",100 de metri in aval debarcader; din pacate mai urla uneori lautarii de la vasul de alaturi ; tot pe mal, amonte debarcader, e un spa foarte civilizat(piramida), cu o piscina ultramoderna (15 lei intrarea), daca vreti sa evitati baia in Dunare.
In oras papa bun la Boema, Casa domneasca, Casa Dutu(aici au si cazare faina).
 

Back
Sus